Executive Division

Entertainment and Concert Production Department

  • Managing Director, Entertainment and Concert Production – Jason Kane
  • Manager, Entertainment and Concert Production – Brittany Cooke

Sports and Event Presentations Department

  • Managing Director, Sports and Event Presentations – Catherine Schultz
  • Coordinator, Sports and Event Presentations – Lester Simmons

Administration and Ticketing Division

  • Executive Director, Administration and Ticketing – Jill Clement
  • Coordinator, Administration and Ticketing – Ginger Gaskamp

Merchandise Department

  • Managing Director, Merchandise – Julie Wood
  • Manager, Merchandise Operations – Al Castro

Office Services Department

  • Coordinator, Mail Center and Merchandise – June Mleynek
  • Assistant, Mail Center – Shiela Guillory
  • Coordinator, Front Desk – Allie Gursoy

Purchasing Department

  • Managing Director, Purchasing – Wade Hooker

Ticketing Department

  • Managing Director, Ticketing – Paula Urban
  • Director, Ticketing – Dennis Moynihan
  • Coordinator, Season Suites – Erika Andrade
  • Manager, Ticket Business Operations – Alicia Pierce
  • Coordinator, Entertainment Suites – Juan Carlos "JC" Longoria

Agricultural Competitions and Exhibits Division

  • Executive Director, Agricultural Exhibits – Allyson Tjoelker
  • Executive Assistant – Darlene Lively
  • Managing Director, Auctions – Keri Hensley
  • Coordinator, Auctions – Amanda McGuire

Horse Show Department

  • Managing Director, Horse Show – Stacy Scott
  • Coordinator, Horse Show – Jamie Voskamp

Livestock Competitions Department

  • Managing Director, Livestock Competitions – Karl Hengst
  • Coordinator, Livestock Show – Alisa Luckey
  • Coordinator, Livestock Show – Taylor Steward
  • Coordinator, Calf Scramble – Kim Wilson

Financial Division

  • Chief Financial Officer – Jennifer Hazelton
  • Executive Director, Controller – Katie Bailey
  • Administrator, Accounts Payable – Karen Koepke
  • Administrative Assistant – Kayla Montoya
  • Managing Director, Financial Reporting – Lauren Naida
  • Senior Accountant – Carolyn LaRue
  • Coordinator, Accounting ProjectsTiffany Manwaring

Accounting Operations Department

  • Managing Director, Accounting Operations – Denise McCoy
  • Director, Accounts Receivable – Pam Green
  • Clerk, Accounts Receivable – Jacqueline Tassel
  • Clerk, Accounts Payable/Receivable – Amber Stephens

Educational Programs Department

  • Executive Director, Educational Programs – Amy Moroney
  • Coordinator, Scholarships and Grants – Katelyn Scates
  • Coordinator, Scholarships – Lauren Walstad

Membership Department

  • Managing Director, Membership – Melissa Hernlund
  • Coordinator, Membership – Brooke Erickson
  • Coordinator, Membership – Katherine Herrmann

General Exhibits and Attractions Division

  • Executive Director, General Exhibits and Attractions – Julie Bass
  • Coordinator, General Exhibits and Attractions – Amanda Schlatre
  • Coordinator, General Exhibits and Attractions – Angela Gutierrez

Attractions and Competitions Department

  • Manager, Attractions and Competitions – Laura Lambert

Exhibits and Events Department

  • Manager, Exhibits and Events – Jennifer Meznarich

Information Systems Division

  • Chief Information Officer – Andy Sloan
  • Managing Director, Information Systems Operations – Steve Gumerman
  • Administrator, LAN/Network – Allen Rountree
  • Help Desk Support Technician – Randy Moore

Software Development Department

  • Developer – Majeed Arshad
  • Quality Assurance and Product Support Specialist – Catherine Calvo
  • Developer – Bidhan Chakma
  • Developer – Ehsan Khan
  • Senior Oracle Developer – Shahzad Naseer

Legal and Human Resources Division

  • General Counsel – Sherry Hibbert
  • Executive Assistant – Lisa Armstrong

Human Resources Department

  • Managing Director, Human Resources – Dana Seymour
  • Assistant, Human Resources – Carmen Joyner

Marketing, Public Relations and Presentations Division

  • Executive Director, Marketing, Public Relations and Presentations – Suzy Martin
  • Coordinator, Go Texan – Joanna Giacometto

Advertising and Public Relations Department

  • Managing Director, Advertising and Public Relations – Johnnie Westerhaus
  • Manager, Advertising and Media – Sarah Poole
  • Coordinator, Marketing – Tasha Coney
  • Coordinator, Marketing – Andrena Wheeler

Audio Visual Presentations and Broadcast Department

  • Managing Director, Audio Visual Presentations and Broadcast – James Davidson
  • Senior Producer Liz Chapman
  • Senior Editor – Gary Hazen
  • Video Production/Studio Operations Coordinator – Ida Nuncio

Communications Department

  • Managing Director, Communications – Clint Saunders
  • Manager, Social Media – Betsy Ellison
  • Web Administrator – Rob Kontominas
  • Coordinator, Communications – Mosettee Lorenz
  • Graphic Designer – Lindsay Partridge
  • Coordinator, Marketing Research/Special Projects – Lisa Schifani

Sponsorships and Development Department

  • Managing Director, Sponsorships and Development – Cathy Cundiff
  • Manager, Sales and Sponsor Relations – Lauren Bunger
  • Coordinator, Sponsorships – Kaitlyn Mayfield
  • Director, Corporate Programs – Bob Meehan

Operations Division

  • Executive Director, Operations – Mike DeMarco
  • Managing Director, Operations – Billy Poche
  • Senior Coordinator, Operations – Dalinda Cauble
  • Administrative Assistant – Lindsay Klein
  • Coordinator, Operations – Annie Mayer
  • Manager, Food and Beverage – David Simpson
  • Assistant, Food and Beverage – Clarence Robinson
  • Coordinator, Inventory and Purchasing – Brandie Triola

Buildings and Grounds Department

  • Managing Director, Buildings and Grounds – Greg Golightly
  • Administrative Assistant – Kim Cornelius
  • Director, Facility Services – Ray Perez
  • Coordinator, Facility Services – Mary Hobbs
  • Director, Buildings and Grounds – Bobby Richardson
  • Director, Operations – Rick Tyrrell
  • Carpenter – Jim Minor
  • Carpenter – Iggie Revear
  • Carpenter – Peter Shaw
  • Maintenance Mechanic/Painter – Ricky Franke
  • Paint/Drywall Technician – Hayward Rice Jr.
  • Welder/Equipment Operator – Lee Edwards
  • Welder/Equipment Operator – Wayne Norman